Turniej 3 (02.05.2018)

(04.05.2018) Zmiana w Regulaminie Pucharu Wiosny dla grupy handicapowej 24,1-54.

Pojawił się poważny problem w grupie handicapowej 24,1-54. Zakres handicapów w tej grupie okazał się zbyt szeroki. „Kosmiczne” wyniki osiągane przez graczy początkujących z handicapami 54, którzy robią największe i najszybsze postępy w grze sprawiają, że pozostali gracze o ustabilizowanych handicapach nie mają sprawiedliwych warunków do podjęcia rywalizacji. Z punktu widzenia graczy o niższych handicapach czarę goryczy na ostatnim turnieju przelał wynik jednego z zawodników, który grając w swoim pierwszym turnieju w życiu osiągnął astronomiczne 57 punktów Stableforda. Jednocześnie z punktu widzenia gracza, który ten wynik osiągnął, było to wspaniałe wydarzenie możliwe tylko dzięki ciężkiej pracy włożonej w treningi.

Chcemy aby udział w naszych turniejach chętnie brali zarówno gracze z niższymi handicapami jak i gracze początkujący z wysokimi handicapami, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z golfem. W związku z tym zostały wprowadzone następujące zmiany w Regulaminie Turnieju:

1. W poszczególnych turniejach grupa handicapowa 24,1-54 zostaje podzielona na dwie grupy. Na grupę 24,1-36,0 oraz na grupę 37-54.

2. Wyniki graczy w grupie 37-54 będą liczone w poszczególnych turniejach według rzeczywistego handicapu graczy. Nagradzany będzie najlepszy wynik. W klasyfikacji długofalowej całego cyklu wyniki tych graczy będą liczone tak jak dla graczy z handicapem 36,0.

Sędzia Główny turnieju – Zbigniew Górecki